Metin2Galaxy
Bun venit pe GalaxyMetin2.
Te rog sa iti faci cont si sa intri pe server!
Inregistrarea este foarte sinpla si usoara!
Te rog sa pastrezi un linbaj decent si corect!
te rog sa nu injuri!
Te astept!
Cu stima [SA]ByeBye

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Metin2Galaxy
Bun venit pe GalaxyMetin2.
Te rog sa iti faci cont si sa intri pe server!
Inregistrarea este foarte sinpla si usoara!
Te rog sa pastrezi un linbaj decent si corect!
te rog sa nu injuri!
Te astept!
Cu stima [SA]ByeBye
Metin2Galaxy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

[GHID]ARME EPICE

In jos

[GHID]ARME EPICE Empty [GHID]ARME EPICE

Mesaj Scris de garcea111 Dum Iul 01, 2012 5:16 am

Salut,sa va prezint un scurt GHID despre cum se fac armele epice si din ce se fac!
1.Sabie De Batalie +9 <===> Sabie Sirius (razboinic,ninja,sura)
2.Cutite Zmeu +9 <===> Cutite Neinsufletite (ninja)
3.Arc Zmeu Galben+9 <===> Arcul Marelui Diavol (Ninja)
4.Sabie Exorcism+9 <===> Lama Sirius (sura)
5.Evantai Mantuire <===> Evantai Demon (saman)

Acum Despre cum le faci:
1.Ai nevoie de un Pamflet (Strategie de Contraatac,Cade in V3,V4 la Soldatii Cerului,Soldatii Regalii ai Cerului,Clericii Cerului etc.)
2.Ai nevoie de 2 bless-uri (Pergamentul binecuvantarii)
3.Mergi in Valea Seungryong Langa Poarta spre catre mergi in V3 (in cazul nostru UNDE se fac PIETRELE+6)
4.Pui arma +9 pe ''Omul acela cu mana de Sura''
5.Si el iti cere ''ingredientele de mai sus'' ( 1 pamflet x2 bless )
6.Dupa ce ai pus arma pe EL Dai OK,si gata
7.Arma +9 se va transforma intr-o alta arma +0


Sper ca v-am lamurit Un mic SFAT : Ce s-a intamplat unui prieten de-al meu Dupa ce a mers si a facut Sirius a incercat sa-l faca+1 si ia esuat si Sabia Sirius s-a facut din nou Sabie de Batalie +9.....nici mie nu mi-a venit sa cred : El a incercat sa faca Siriusu +1 cu Pergamentul Zmeului (degeaba scrie ca imbunateste rata cu 10% pentru ca este o prostie,daca facea cu bless mergea pana la +4 fara nici o problema...)

Inca un SFAT! : Inainte sa facetii arma epica asigurati-va ca bonusurile sunt cele dorite pentru ca odata ce ati schimbat Bonusurile dupa ce arma este epica nu va va mai intra Bonusul ''Tare Impotriva Semi-oamenilor'' (daca ati avut 10 semi-om cand era battle sa zicem) dupa ce ati facut-o Sabie Sirius nu va va mai intra Bonusul Respectiv Pentru ca Arma Epica obisnuita ITI da Semi-om la fiecare + (la+9 are 15% semi-om,doar daca avetii adauga/schimba 6/7 bonus dar si atuci foarte greu)
Acelasii Principui se Aplica si pe itemele obisnuite (Bratarii,Papuci,Colier,Cerceii)
Daca un Colier de Ametist iti da ''Regenerare PV'' nu o sa vezi pe acel item Inca odata acel bonus
By garcea111 for galaxymetin2
avatar
garcea111
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 51
Multumiri Multumiri : -1
Data de inscriere Data de inscriere : 28/06/2012

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum